Na rynku inwestycyjnym działamy od ponad 20 lat. Początki istnienia pracowni datowane są na początek roku 1992 ubiegłego wieku. Jako spółka prawa handlowego „Detan” działa od roku 2001.

Zespół projektowy, począwszy od założeń programowych, poprzez wszystkie fazy projektowe, profesjonalnie prowadzi proces inwestycyjny do odbiorów włącznie. Zakres usług obejmuje projektowanie architektoniczno-budowlane, projektowanie instalacji infrastruktury technicznej, doradztwo techniczne, nadzór techniczny, obsługę inwestycyjną. Jesteśmy partnerami dla przedsiębiorstw, urzędów samorządowych , instytucji naukowych czasem osób fizycznych. Pracownia projektowała obiekty biurowe, mieszkalne ,handlowe, szkolne, szpitalne i farmaceutyczne, ekspozycyjne, usługowe, obiekty sportowe i rekreacyjne, zakłady przemysłowe, banki.

Głównymi projektantami architektury są architekci : Andrzej Detka i Dominik Plato absolwenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Naczelną ideą przewodnią firmy jest dbałość o jakość tworzonej architektury przy jednoczesnym spełnianiu skomplikowanych wymagań klientów . I to zarówno w sferze estetycznej jak i ekonomicznej. Bo sukcesy naszych partnerów świadczą bezpośrednio o naszym profesjonalizmie. Bo architektura to nasza pasja, z której wynika nasz sposób na kreację przestrzeni.

Takie cechy jak rzetelność , solidność i terminowość towarzyszą codzienności wykonywanej pracy. Może właśnie z powodów opisanych powyżej portfel zleceń jest dość pełny. Ale to właśnie sól istnienia firmy. Firmy założonej do projektowania i realizacji rzetelnej i nowoczesnej architektury.